Дубінський хоче банкрутства України

Вчора народний депутат, член фракції “Слуга народу”, Олександр Дубінський високо оцінив рішення уряду Лівану оголосити дефолт за єврооблігаціями. Сьогодні країна мала б сплатити $1,2 млрд., при тому, що валютні резерви в розпорядженні центробанку країни складають $3-4 млрд.

Натяк депутата зрозумілий – дефолт потрібно оголосити і Україні. Хотілося б зрозуміти, навіщо?

Отже, державний борг Лівана складає 170% ВВП, а України – 53% ВВП.

Ліван два десятиріччя тримав фіксований курс своєї валюти до долара, і зараз вона знецінилася на чорному ринку вдвічі. В Україні курс гривні вільний і формується ринком, в останні місяці готівковий долар був навіть дешевший, ніж долар на міжбанку. За минулий рік НБУ викупив з ринку в валютні резерви $8 млрд.

З жовтня вкладникам ліванських банків видають по 200 доларів раз на 2 тижні. Українська банківська система після очистки в 2015-16 рр. стійка, закредитованість бізнесів і громадян мінімальна, про банкрутства банків ми вже забули.

То чого депутат Дубінський бажає своїм виборцям? Обвалу гривні і банків? Руйнування репутації України як позичальника на десятиріччя після відмови від зобов’язань без будь-яких причин? Збільшення вартості позик, яку ми платимо з податків, з 10% по гривневим і 4% по валютним облігаціям ще в січні, назад до 30% і 12%?

Чи депутат просто хоче зруйнувати співпрацю України з Заходом і МВФ, щоб позбутися непідконтрольного Коломойському Ситника в НАБУ і припинити справи по Приватбанку за кордоном? А потім спробувати продати розвалену Україну Росії? Адже звільнити генпрокурора Рябошапку вдалося, чому б не розвинути успіх.

А поки світ спостерігає за падінням фондових бірж і навіть у вихідний день долар в обмінниках виріс з 24,8 до 25,5 грн., депутата Дубінського турбує ризик дефляції.

На жаль, дефляції під час світових криз в Україні не було ніколи. А от обвали гривні, стрибки цін та знецінення доходів ми бачили не раз. Не думаю, що інші депутати “Слуги народу” хочуть потім пояснювати виборцям, навіщо вони своїми руками завели країну в кризу.

blogs.pravda.com.ua

Додайте свій відгук

Next Post

Зеленський процитував слова Черчилля, які той ніколи не говорив

Вт Бер 10 , 2020
Під час нагородження лауреатів Шевченківської премії президент України Володимир Зеленський цитував слова Черчилля про культуру і війну, яких той ніколи не казав. Переглядів: 6 159 Читайте також:Скільки коштує прописати людину у 2024 роціRates — інформаційний ресурс про фінанси в УкраїніПисьмові переклади документівЯк навчитись заробляти на форексеВіталій Войцехівський та Антон Яценко "рейдерять" […]