“Україна двічі проходила через кризу з допомогою МВФ. Як тільки країна відмовляється від МВФ, її чекає дефолт”, – Фурса

Україна без підтримки МВФ витратить всі резерви за півроку, а далі перейде до фази дефолту. Про це в ефірі “Прямого” розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса.

“Україна двічі проходила через кризу з допомогою МВФ. Як тільки країна відмовляється від МВФ, її чекає дефолт. І дефолт – це не те, що якісь буржуїни втратять свої гроші. Але Аргентина, коли робила дефолт, то одного разу довелося танки на вулиці виводити. Бо дефолт супроводжувався чомусь тим, що всі депозити в доларах почали переводитись в песо по курсу, який визначав аргентинський уряд. Бо дефолт – це не просто так: “Ой, ми комусь не віддали гроші”. Ні, завжди є розплата”, – наголосив він.

Фурса зазначив, що заяви від представників олігарха Ігоря Коломойського у парламенті про “привабливість” дефолту є щонайменше безвідповідальними.

“Зараз певні депутати, наближені до Коломойського, пишуть: “От ліванці молодці. Сказали, що дефолт. Давайте робити як ліванці”. Давайте робити як ліванці, тільки подивимося, що зараз в Лівані. А зараз в Лівані всі депозити неможливо забрати з банків. Зараз в Лівані шалена валютна криза. І після цього дійсно наступає дефолт. І я не думаю, що хтось хоче довести до такого стану, після якого дефолт буде єдиним виходом. І саме для того, щоб не довести, щоб нормально пройти без дефолту, як ми пройшли 2008 року, коли була шалена світова фінансова криза, але прийшов МВФ і допоміг нам видряпатися з цього, або 2013 рік, коли у нас був свій український ідеальний шторм, прийшов МВФ, кредитував бюджет напряму, і ми видряпалися з цього”, – нагадав інвестбанкір.

“Тому МВФ є критично важливим. І якщо ми відмовляємося від МВФ, то нам ніхто не допомагає. І не те, що без МВФ нам буде дорого позичати. Ні, нам без МВФ ні в кого буде позичати. Ми витратимо за пів року всі наші резерви. А далі перейдемо до фази дефолту”, – підкреслив Фурса.

Додайте свій відгук

Next Post

Підлеглий Авакова, фігурант чисельних антикорупційних розслідувань Шевцов назвав депутата яка просила розслідувати його діяльність "тупой овцой, обезьяной, бродячей живностью и умственно отсталим чучелом"

Вт Бер 10 , 2020
Авакова просять розібратися зі слідчим Шевцовим: нардеп Устінова зібрала 50 підписів До міністра внутрішніх справ Арсена Авакова звернулася з депутатським запитом нардеп від Голосу Олександра Устінова. Переглядів: 4 120 Читайте також:Шлюбний договір від компанії «Флагман» допоможе подружжю захистити шлюбні відносиниМакрон ініціював створення фонду для купівлі Україною зброї у виробниківЯк вигідно обміняти […]