Відмінності міцного та легкого кальяну

Здавалося б, що все просто – легкий тютюн легко куриться, міцний тютюн, відповідно, міцно. Але це дуже поверхнево та відмінностей між strong і light кальяном набагато більше. Давайте про них і поговоримо.

Що визначає міцність кальяну

Звісно ж, температурний режим, а також формат чаші безпосередньо впливають не тільки на димність і смак, а й міцність кальяну. Однак першорядним фактором виступає тютюновий лист. Якщо взяти 95% ринку тютюнових сумішей для кальяну, то ми побачимо таку картину:

 • легкий тютюн для кальяну – тютюновий лист Вірджинія;
 • середня міцність тютюну – бленд Virginia і Burley. Іноді зустрічається й чистий Burley;
 • міцний тютюн для кальяну – лист Бьорлі.

Чому саме так? У сортах Burley більша концентрація нікотину, і тому їх використовують для створення смачних, ароматних курильних сумішей з рівнем міцності medium і strong.

Головні відмінності легкого кальяну від міцного

Легкий тютюн для кальяну

Його головною відмінною рисою є той факт, що на лист Вірджинія дуже добре лягають ароматизатори, що дозволяє максимально передати бажаний смак. Плюс до всього легкі тютюни мають високий рівень жаростійкості, середню або велику нарізку й загалом з ними дуже просто, комфортно працювати. Які відчуття при смакуванні кальяном викликає тютюн з низьким рівнем міцності:

 • практично відсутній ТХ. Тротхіт настільки мінімальний, що навіть люди, які взагалі не палять, можуть спокійно насолодитися легким, ароматним кальяном;
 • слабкий нікотиновий удар. Легкий тютюн для кальяну має низьку концентрацію нікотину;
 • фізичне розслаблення. Якщо ви нікотинозалежна людина, то відчути той самий плавний накур від насичення організму нікотином буде дуже складно. Але емоційно розслабитися та отримати насолоду від густого, смачного диму, звісно ж, вийде. А ось для новачків у цій справі або для людей, які не палять, відчути фізичне розслаблення від куріння легкого кальяну простіше простого.

Середня міцність тютюну

З таким продуктом уже складніше працювати, оскільки тютюновий лист Бьорлі має свої особливості. По-перше, він нарізається дрібніше, ніж Вірджинія, що робить курильну суміш не такою пухнастою. По-друге, сорт Burley менш жаростійкий, а отже зіткнутися з підгорянням тютюну в чаші та гіркотою під час куріння набагато простіше. Ну і по-третє, на Бьорлі гірше лягають аромки, і в деяких виробників смак тютюну із середньою міцністю перебивається тютюновим присмаком. Але, до речі, іноді любителям димних кальянів це навіть подобається. Відчуття під час куріння medium тютюну такі:

 1. Виразний тротхіт. ТХ в цьому випадку буде 100%, а ось його вираженість залежить не тільки від початкової обробки тютюнової суміші, а й від вашого організму. Для людини, яка палить, кальян із середньою міцністю буде менш сильно бити по горлу, ніж для того, хто не палить.
 2. Відчутний нікотиновий удар. Він зазвичай настає в середині або навіть ближче до кінця курильної сесії. Безумовно, якщо ви новачок або ж людина що не палить, то нікотинове насичення відчуєте набагато раніше.
 3. Плавний накур. Середня міцність тютюну значно відрізняється від легкої в плані фізичного впливу на тіло. Крім смачного, густого диму ви відчуєте фізичне розслаблення та приємну важкість на повіках.

Міцний кальян

З цим продуктом працювати найважче, адже такі курильні суміші складаються тільки з листа Burley, а як ми вже з’ясували, він досить примхливий. Якщо середня міцність тютюну вже потребує досвіду у курінні кальяну, то strong тютюн точно не для новачків, а тим паче людей, які не палять. Відчуття від куріння міцного кальяну такі:

 • яскраво виражений ТХ. На вдиху ароматний, густий дим супроводжуватиметься інтенсивним ударом по горлу;
 • різкий нікотиновий удар. Активне насичення організму нікотином відбувається буквально з перших затяжок;
 • щільний накур. Міцний кальян люблять ті, хто просто обожнює відчуття максимального розслаблення як фізичного, так і морального. Але, як ми вже згадували, новачкам смакувати міцними кальянами з високою концентрацією нікотину вкрай не рекомендується.

Ось і вся різниця між легким і міцним кальяном. Вибрати тютюн для кальяну може бути справжнім мистецтвом. Який саме купувати, може для початку підказати консультант в кальянному магазині https://amigo-hookah.com.ua/ За допомогою міксування тютюну можна не тільки отримувати нові смаки, а й регулювати міцність тютюнової суміші.

Додайте свій відгук

Next Post

Міфи та реальність: чому люди часто неправильно розуміють котів

Пт Кві 5 , 2024
Коти давно стали одними з найпопулярніших домашніх улюбленців у світі, але разом з цим вони й залишаються одними з найбільш неправильно інтерпретованих. Численні міфи та непорозуміння, які оточують цих муркотливих створінь, часто призводять до помилкових уявлень про їхню поведінку та потреби. У цій статті ми розглянемо деякі з найпоширеніших міфів […]