Конфлікт в оточенні Зеленського: професіонали приречені на поразку.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що призначення радників в українські посольства й керівників структурних підрозділів перебуває в зоні його особистої відповідальності.

“Я про це говорив із президентом Зеленським і наполягаю, що це моя відповідальність, і я несу повну відповідальність. Якщо президент Зеленський вважає, що моє рішення неправильне, я готовий звільнити цю посаду, але вважаю, що він повинен мені довіряти. У нього багато справ, окрім узгодження призначення радників, яких кілька сотень по всьому світу”, – зазначив Пристайко.

Ці слова міністра дозволяють нарешті говорити про конфліктну ситуацію у президентському оточенні. Соратники Зеленського борються між собою, як бульдоги під килимом, і ця боротьба аж ніяк не сприяє ухваленню зважених рішень. Однак поки що цю війну, яка обов’язково стане надбанням громадськості після першого ж серйозного провалу, намагаються не виносити на обговорення публіки.

Пристайко, який був зовнішньополітичним радником Зеленського ще тоді, коли фронтмен “95 кварталу” боровся за владу, а потім став заступником голови президентської адміністрації та міністром закордонних справ – один із активних учасників цієї боротьби. Але на нього чекає неминуча поразка – як би Пристайко не старався.

Пристайко дійсно старається, нерідко у своїх публічних висловлюваннях він намагається бігти попереду президентського паровоза. Він пояснює навіть ті президентські висловлювання й рішення, які інакше як некомпетентністю пояснити не можна. Але він має один дуже великий недолік. Він – професіонал. А професіоналові у світі Зеленського ніколи не перемогти дилетантів.

Зеленський відверто пишається тим, що він – дилетант “із народу”. Й обирали його мільйони таких самих дилетантів, які десятиліттями імітують діяльність і не розуміють, що таке компетентність. Зеленський, як і мільйони українців, здобув вищу освіту й ніколи не працював за фахом – навіщо? Але і його професійна характеристика далека від правди. Зеленського називають артистом, але ця робота теж вимагає серйозної освіти та самовдосконалення. Актор – це школа. Станіславський, Михайло Чехов, Брехт. Ні? Не чули?

А КВН, який переродився на “95 квартал”, це не акторська робота, а художня самодіяльність, розрахована на політичну співпрацю із владою або замовником. Це – Масляков. Але хіба мільйони українців гордо не називають себе “менеджерами із продажу”, коли просто торгують непотрібом у кіоску на ринку? Хіба контрабандисти не хочуть, аби їх вважали підприємцями? Хіба олігархи не намагаються прикинутися представниками великого бізнесу?

Читайте також: “Слуга народу” стане аналогом “Єдиної Росії” – Портников

Вся країна – така, як Зеленський. Весь президентський офіс – такий, як Зеленський. Зеленський – справжній президент народу некомпетентних дилетантів. А Пристайко – як би хто до нього не ставився – професійний дипломат. Навіть не має значення, поганий або добрий. Має значення – професійний.

У країні Зеленського це вирок. Як абсолютно точно сказав сам Зеленський Петрові Порошенку. “Я не ваш опонент, я ваш вирок”. Вирок професійному управлінню країною.

Поруч із професіоналом – яким би він не був, чесним, корумпованим, обдарованим, бездарним – виживають тільки професіонали. І ще імітатори. Поруч із дилетантом, нехай навіть переповненим благими намірами, виживають тільки дилетанти. І ще імітатори. Вони в нас виживають завжди. Саме тому поразка таких, як Пристайко, є неминучою. Але аж ніяк не це найстрашніше, подумаєш – Пристайко!

Поганим є те, що на країну, якою керує коаліція дилетантів й імітаторів, чекає неминучий крах. А вже потім професіоналам доведеться витягати з кювету й ремонтувати машину, за кермом якої були люди, що й не підозрювали про існування водійських прав.

Віталій ПОРТНИКОВ

Додайте свій відгук

Next Post

Игорь Молоток: "Отчитываюсь делами". Кролевецкий район, отчет по 2014-2019 годы

Вт Вер 24 , 2019
Уважаемые земляки! Вы доверили мне защищать ваши интересы в Верховной Раде Украины. Шаг за шагом я выполнял и выполняю взятые на себя обязательства. Переглядів: 4 998 Читайте також:Дегрик-Шевцова з тріском програла черговий суд ЗМІЧому варто записатися в автошколу: 5 ключових причинМакрон ініціював створення фонду для купівлі Україною зброї у виробниківФільтр бокс […]
Игорь Молоток Кролевец