Нагадаємо, реінтеграція це поновлення особи у громадянстві у разі його втрати або попереднього виходу з громадянства. В цілому, суть реінтеграції полягає у спрощеній процедурі відновлення громадянства, та, якщо окремо передбачено нормативними актами держави, різноманітна допомога у набутті звичного для особи соціального статусу.
Тому редакція дещо шокована позицією начальника Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов який готовий до реінтеграції бойовиків і навить військових РФ, що воювали на Донбасі.
Можливо це нова доктрина та стратегія нової влади Зеленського.
Читайте також:
На круглому столі на тему “Національна стійкість: нові підходи у вирішенні старих проблем”, який пройшов в “Укрінформі”, начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов відповідаючи на запитання журналіста про те, чи існує майданчик для вирішення питань комунікації з окупованими територіями і ветеранами, полковник зазначив про готовність української армії до реінтеграції з російською армією.
За його словами, РНБО вже створена група по національно-патріотичному вихованню.
“Питання реінтеграції, це в першу чергу питання безпеки. Я вас хочу запевнити, що військовий і військовий росіянин, які проти нас воювали і продовжують воювати і навіть ті військові, які є у формуваннях Донецької і Луганської областей, якщо буде прийнято політичне рішення і імплементоване, вони реинтегрируются дуже швидко. Тому що всеж-таки крім національної ідеї існують військові традиції. І порозумітись військовим росіянам і військовим українцям, навіть якщо вони були ворогами, краще. Але не забувайте, що існують праворадикальні рухи, які державою не контролюються державою (не будемо вдаватися в деталі). Беремо загальну картинку, праворадикализм зараз випущений безконтрольно і немає (крім спеціальних служб) державної політики щодо реінтеграції саме цих ветеранів (а іноді не завжди ветеранів, а іноді не завжди людей, які піклуються про безпеку держави), до державної політики та реінтеграції до ініціатив”, – заявив він.
Полковник додав, що “ми зможемо вдало реінтегрувати Донецьку та Луганську області, якщо сильне українське суспільство займеться реінтеграцією іншої частини суспільства”.
“Одна частина суспільства менш інтегрована, інша більше. Ось на цьому сколі йде радикалізм. Тому нам треба з вами в цьому напрямі теж працювати”, – додав він.
Ноздрачов зазначив, що про український радикалізм кажуть на Заході, але не в Україні. Полковник привів у приклад позицію США по полку Нацгвардії “Азов”.