Топ-25 лідерів діджиталізації

Перехід на цифрові технології — один з найважливіших трендів нашого часу, від успіхів у цьому напрямку безпосередньо залежить конкурентоспроможність наших компаній і всієї національної економіки. А в контексті трансформації бізнесу всіх рівнів, повʼязаної з пандемією, готовність до переходу на нові сучасні технології і зовсім стає основою виживання на ринку.

Продовжуючи серію фірмових рейтингів журналу «Власть денег», ми представляємо топ-25 українських компаній — лідерів діджиталізації. До рейтингу увійшли як компанії, що спеціалізуються на випуску цифрової продукції і наданні цифрових послуг, так і компанії з різних галузей економіки, які успішно реалізують програми діджиталізації і впроваджують цифрові технології у своїй діяльності.

При відборі враховувалися масштаби діяльності в сфері діджиталізації, її важливість для посилення технологічного потенціалу України, обсяги відповідних інвестицій, вже здійснених і запланованих, готовність компаній до переходу на ведення бізнесу онлайн в умовах часових обмежень. Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широкий галузевий спектр бізнесу. Також, складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити роль цих компаній у зміцненні конкурентоспроможності української економіки. Лідери діджиталізації представлені в алфавітному порядку.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Міжнародна пивоварна компанія AB InBev Efes — один з лідерів українського пивоварного ринку. Компанія має три пивоварні в Чернігові, Харкові та Миколаєві, пропонує споживачам ряд міжнародних і локальних марок пива.

Компанія AB InBev Efes Україна відповіла на «цифровий виклик» сучасності успішною роботою першого в галузі B2B Multi-vendor порталу «ВиBEERрай». Це сервіс, який дозволяє партнерам компанії замовляти продукцію онлайн 24/7, отримувати доступ до всього асортименту, онлайн-консультації щодо продукції. Також клієнт дистрибʼютора може зробити замовлення на повернення тари, стати учасником програми лояльності.

До березня 2021-го 15% обсягів продажів перейшли на цю В2В-платформу. Компанія планує до кінця року довести показник до 30%. У систему «ВиBEERрай» вже інтегровано понад 80 складів дистрибʼюторів і приблизно 15 тис. активних торговельних точок по всій Україні. У планах на 2021-й — збільшити їх кількість до 23 тис.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

BASF — найбільший у світі хімічний концерн, портфель пропозицій якого включає хімікати, пластмаси, спеціальні продукти, засоби захисту рослин, рішення для аграріїв, а також нафту і природний газ. За останні кілька років BASF інвестував 9 млрд євро в digital-технології і вважає цей напрям ключовим для розвитку агроринку.

Хarvio ™ — комплексна платформа для цифрового землеробства від BASF, а Україна — одна з восьми країн світу, де буде розвиватися ця платформа. Цифрова платформа xarvio ™ зосереджена на розробці довгострокової бізнес-моделі на основі цифрових інструментів. Ця технологія орієнтована на великі компанії, які несуть дуже великі витрати, повʼязані з управлінням активами. Xarvio ™ підтримує прийняття рішень, покращуючи фінансовий і агроекономічний стан агрокомпаній.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Українська продуктова IT-компанія, яка створює маркетплейси, де продаються товари і послуги. Компанія розвиває такі проєкти, як Prom.ua, Deal.by, Satu.kz, Bigl.ua, IZI.ua, Kabanchik.ua, Shafa.ua, Crafta.ua. Вона ж створила сервіс цифрових рішень для бізнесу «Вчасно», інтернет-майданчики для проведення державних та комерційних торгів і аукціонів — Zakupki.Prom.ua і Аукціоні.Prom. Розвиває онлайн-сервіс купівлі турів Rozetka Travel, а також фінтех і логістику. Щомісяця на маркетплейсах EVO люди роблять більш ніж 2 млн замовлень. Кожен другий інтернет-покупець України купує на майданчиках EVO.

Таким чином, компанія EVO сама стала синонімом діджиталізації української торгівлі. Але при цьому і вона сама змінюється з використанням цифрових технологій. Так, в середини 2020-го було прийнято рішення: компанія переходить на віддалену роботу, а її офіси трансформуються в буткемпи-коворкінги, куди можна прийти попрацювати самому або зібратися командою.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Провідний національний виробник і експерт з питань якості природних мінеральних вод, які видобуваються в заповідних регіонах України. Висококонкурентне середовище і зростання компанії стали стимулом для впровадження цифровізації, використання сучасних технологій для ефективної роботи і безпеки співробітників. Різка зміна умов роботи через пандемію на початку 2020 р. стала додатковим фактором, що прискорив зміни. В процес діджиталізації були залучені всі співробітники, що дозволило побудувати ефективну систему комунікацій в компанії.

А для споживачів своєї продукції IDS Borjomi Ukraine створює мобільні додатки. Наприклад, Mywatershop — для швидкого і зручного замовлення питної води торгових марок «Аляска», «Моршинська», «Миргородська», «Боржомі», «Аква-Няня». Або Waterbalance, який допомагає людям стежити за водним балансом організму, виходячи з таких параметрів, як зріст, вага, вік і спосіб життя, з огляду на розклад і режим дня.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Заснована в Швеції нідерландська виробничо-роздрібноторговельна група, одна з найбільших в світі торговельних мереж з продажу меблів і товарів для дому. Продажі на більш ніж $60 млрд і управління понад 211 тис. співробітників — це сьогодні неможливо реалізувати без потужних цифрових систем.

За допомогою цифрової трансформації бізнесу Ikea вміло оптимізує витрати і «виховує» новий досвід у своїх покупців. Ще в 2017-му компанія купила TaskRabbit — сайт, який допомагає знайти і найняти людей для доставки і складання меблів з магазинів Ikea. А щоб покупцям було простіше вибирати меблі, вони можуть їх попередньо «розставити» по квартирі за допомогою доповненої реальності в додатку Ikea Place. Крім того, у компанії діє проєкт Space10 — дослідний і виставковий центр.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Kernel — один з лідерів в українському АПК з інвестицій в цифрові технології. IT-команда компанії оцифрувала логістику, трейдинг, документообіг, підвищила забезпечення мобільності викладацького складу і швидкість прийняття рішень.

Діджиталізацію агробізнесу Kernel обʼєднав в інноваційну екосистему DigitalAgriBusiness. За лічені секунди з будь-якої точки світу можна зайти на кожне поле, побачити всі звіти і аналітику, відео- і фотоматеріали.

Автоматизація відбувається не тільки на агропідприємствах, але й на заводах, терміналах і елеваторах компанії. Всі IT-системи інтегровані між собою і в режимі реального часу обмінюються інформацією.

Зараз в компанії оновлюють систему управління бізнес-процесами за допомогою ERP-рішень нового покоління на базі Microsoft Dynamics NAV 2018. Крім того, в Kernel функціонує єдиний IT-комплекс HR-сервісів, звітності та вирішення бізнес-завдань, а за сумісництвом щоденний помічник співробітників — Employee Data Center.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Провідний онлайн-бʼюті-ритейлер України, який активно використовує діджитал-технології для надання клієнтам унікальних можливостей і сервісу в сфері краси. Користувачів привертають зрозумілий інтерфейс, величезний асортимент, зручна система пошуку та можливість отримати своє замовлення додому в зручний час.

Зі зростанням популярності MAKEUP розширив власну службу доставки, а також удосконалив IT-платформу для управління бізнес-процесами. Сьогодні система автоматизує асортимент, розрахунок необхідної кількості співробітників на складі, підготовку посилок, планує на тиждень вперед подачу автомобілів. Система з точністю на 95% прогнозує, куди і коли товар буде відправлений зі складу, і на 80% — що клієнтам буде цікаво купити разом з ним.

Технології дозволяють масштабувати бізнес. Онлайн-магазини MAKEUP відкриті вже в 19 країнах, включаючи Німеччину, Францію, Великобританію. Щорічно MAKEUP відвідують понад 300 млн осіб, купуючи понад 45 млн товарів.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Mastercard — глобальна технологічна компанія, що працює в платіжній індустрії. Компанія обʼєднує споживачів, фінансові інститути, уряди і бізнеси в більш ніж 210 країнах і територіях світу.

Будучи абсолютним лідером на ринку платіжних карт в Україні, Mastercard системно запускає інноваційні рішення, що змінюють фінансовий сектор. Компанія розвиває карткові продукти і платіжні рішення для споживачів, запускає нові сервіси для малого і середнього бізнесу, розвиває мережу прийому платежів, технологію безконтактної оплати і smart city проєкти, електронну комерцію та грошові перекази. Одним з важливих напрямків роботи Mastercard є розвиток цифрової комерції і діджитал-оплат як онлайн, так і офлайн за допомогою технології NFC. Україна стабільно входить до списку світових країн-лідерів за кількістю безконтактних оплат смартфонами і гаджетами з NFC за картками Mastercard.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Moneyveo перша в Україні запропонувала людям цифрові кредити. Завдяки клієнтоорієнтованості і власним технологічним розробкам fintech-компанія утримує лідерство на ринку небанківського кредитування вже восьмий рік поспіль.

Для Moneyveo digital-стратегія — це не тільки автоматизація, робота з онлайн-каналами лідогенерації, боти та інші нові продукти. Це ще й певна філософія, яка передбачає глобальну зміну бізнес-культури.

Наприклад, цифрове кредитування зараз неможливе без Big Data. Рішення за заявкою клієнта повинно прийматися саме на основі даних, які сьогодні цілком резонно називають «новою нафтою».

Для заповнення заявки в Moneyveo потрібен тільки доступ до інтернету і дані клієнта, а для отримання грошей — банківська карта, на яку вони будуть зараховані. Оформити кредит в Moneyveo можна як з паспортом-книжкою, так і з е-паспортом у додатку «Дія». Сервіс працює цілодобово і без вихідних, охоплює послугами всю країну.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Pufetto — це перший український інтерʼєрний e-commerce. З самого початку творці компанії замислили діджиталізувати традиційно аналогову нішу меблів.

По-перше, весь маркетинг відбувається тільки в онлайні, що допомагає чітко контролювати витрати і ефективно інвестувати кошти в промо.

По-друге, абсолютно всі процеси, включаючи прийом і обробку замовлень, автоматизували власними силами і робили відповідно до потреб компанії.

По-третє, в онлайні легко відстежити, які моделі, форми і відтінки користуються найбільшою популярністю. Тому в фізичні магазини потрапляє перевірений вибір аудиторії. Це підвищує оборот в кілька разів, а щороку продажі ростуть на 30–50%.

У команди Pufetto вже є досвід на ринку Німеччини, проте вони сфокусувалися на вітчизняному ринку і готові його розвивати відповідно до європейських стандартів. Сьогодні Pufetto представлений магазинами в Києві, Харкові, Дніпрі, Івано-Франківську, Одесі, Львові та Чернівцях.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Лідер українського e-commerce, найбільший маркетплейс країни, «український Amazon» — Rozetka — з самого початку будував свій бізнес на цифрових технологіях. Але, як виявилося, діджиталізація бізнес-процесів актуальна і для електронної комерції.

Починати діджиталізацію в Rozetka вирішили з майстер-даних (стандарти і програми, що дозволяють управляти основними даними в компанії). Тоді ж вирішили, що точка входу інформації повинна бути єдиною. А щоб впроваджувати зміни, всі відділи компанії повинні працювати в одному інформаційному просторі — розуміти, хто і чим займається.

Діджиталізація Rozetka дозволила також додатково запустити туристичний онлайн-сервіс Rozetka Travel. На ньому онлайн можна знайти пакетні тури від найбільших туроператорів України, причому тур можна відразу забронювати і купити на Rozetka. Після купівлі всі потрібні документи — від договору на обслуговування з туроператором, авіаквитків до медичної страховки — зʼявляються в особистому кабінеті покупця.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Одна з найбільших мереж автозаправних комплексів і найбільший імпортер палива в Україні. У 24 областях країни працюють понад 400 АЗК WOG, 20 нафтобаз, 245 WOG MARKET, 386 WOG CAFE, послугами яких щодня користуються понад 150 тис. клієнтів.

Процес обслуговування клієнтів в компанії все більше діджиталізується. Насамперед через мобільний додаток WOG PRIDE. У ньому, зокрема, діє сервіс WOG PAY, який робить заправку швидкою і зручною без кас і готівки. Клієнту навіть не доведеться виходити з машини, досить вибрати прямо в додатку колонку, вид і кількість палива.

А з минулого року сервіс WOG PAY працює в повному циклі, дозволяючи також попередньо замовити страви і напої з асортименту кафе. Більше не потрібно витрачати час в черзі в очікуванні приготування страв і напоїв; більш того, забрати замовлення можна, навіть не виходячи з авто. Про готовність замовлення сервіс повідомляє рush-повідомленням.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Єдиний в Україні постачальник електроенергії і газу, який пропонує широкий вибір продуктів і послуг для комфорту, енергоефективності та електромобільності. Клієнти YASNO — 3,5 млн українських сімей і юридичних осіб.

Головною метою діджиталізації постачальника стало створення сервісу якісно нового рівня з фокусом на дистанційному обслуговуванні. Через онлайн-сервіси клієнти можуть вирішити більшість питань з постачання електроенергії, газу, замовити додаткові продукти і послуги.

YASNO постійно вдосконалює свої діджитал-сервіси (особистий кабінет, мобільний додаток, чат-бот), а також впроваджує інноваційні рішення для обслуговування клієнтів. Наприклад, постачальник одним з перших в Україні запустив голосового робота для прийому показань електролічильників і впровадив функцію оплати за електроенергію в Viber-боті YASNO-online.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Компанія «Агро-Регіон» — один з флагманів агроінновацій в Україні. У компанії аналізують грунти, картографують їх властивості, впроваджують точне землеробство, а для управління даними поля використовують Портал Агронома.

В процесі запущеного кілька років тому реформування компанії акцент був зроблений на діджиталізацію всіх виробничих і управлінських процесів. Розгорнута IT-система, всілякі датчики і навігатори на всій техніці, супутниковий моніторинг — усе це дозволило економити ресурси. Спеціально розроблений додаток дав можливість відстежувати в режимі реального часу, що відбувається на кожному полі, чим зайнятий в даний момент кожен співробітник. А, наприклад, цифрова система управління закупівлями дозволила автоматизувати процеси надходження і руху на складах, зі складів, на склади. Результат дуже показовий: дельта скорочень втрат дозволила окупити всі інвестиції в діджиталізацію агропідприємства за перші шість місяців.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Фармацевтична компанія, лідер на ринку України. У портфоліо компанії — понад 260 найменувань готових лікарських засобів.

На підприємстві «Дарниці» в Києві працюють 14 виробничих ліній, сертифікованих за стандартами GMP; продукція компанії поставляється в 16 країн світу. За підсумками 2020 р. частка «Дарниці» на українському ринку становила 14,4%; компанія на 9% збільшила чистий дохід від продажів і на 33,7% — чистий прибуток.

У 2019 р. «Дарниця» провела ребрендинг і оголосила про нову стратегію бізнесу. Компанія будує міжнародний бренд і націлена на лідерство в генеричному сегменті лікарських засобів, для чого поставила перед собою завдання трансформуватися за допомогою цифрових технологій. І вже до кінця 2020-го спільно зі світовими лідерами в сфері IT реалізувала проєкти на суму 100 млн грн. Це підвищило ефективність бізнес-процесів, а також забезпечило стійкість і адаптивність компанії в умовах нової реальності.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Всеукраїнський оператор звʼязку для бізнесу та дому. «Датагруп» — надійний телеком-партнер для багатьох найбільших українських компаній, що допомагає впроваджувати передові телеком- і IT-рішення для роботи бізнесу в цифровому середовищі.

Компанія надає послуги з побудови корпоративних мереж, інтернет-телебачення, доступу до банківських послуг, кібербезпеки і захисту від DDoS-атак, послуги IP-телефонії та аутсорсинг контакт-центрів, хмарні послуги IaaS (інфраструктура як сервіс).

Залежно від потреб клієнта компанія пропонує кілька варіантів розміщення IaaS: Україна на базі власного дата-центру «Датагруп», Microsoft Azure, який доступний з 140 країн, або розміщення у партнера DEAC в Європі.

Компанія анонсувала інвестиції в розмірі $20 млн в модернізацію власної всеукраїнської мережі в партнерстві з Cisco. Це дозволить підвищити надійність і доступність послуг, збільшити швидкість настройки нових сервісів і послуг, пропускну здатність мережі.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

ДІЛА задає стандарти якості і розвиває лабораторну діагностику в Україні. Компанія проводить 7 млн досліджень щороку — обробити такий обсяг медичних даних без сучасних інформаційних систем просто неможливо.

Автоматизація бізнес-процесів ДІЛА побудована на програмних продуктах лідерів галузі. Так, для управління процесами, повʼязаними з клієнтом, замовленням, продажами, використовується ERP система Microsoft Dynamics 365, для виконання виробничих завдань — лабораторна інформаційна система (ЛІС) Analytix, CGM Lab, Швеція. Для обладнання Siemens використовується Atellica® Data Manager. Єдина інформаційна система дозволяє відстежувати шлях конкретного зразка з моменту взяття біоматеріалу і до отримання результатів, контролювати кожен процес, здійснювати технічну валідацію і клінічну верифікацію.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Українська промислова компанія, виробник сталевих труб і залізничної продукції. Продукція поставляється в більш ніж 80 країн світу через мережу торгових офісів, які працюють на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи.

Цифрова трансформація в «Інтерпайпі» почалася ще на початку 2000-х, але переломним моментом став 2014 р., коли російський ринок був для неї загублений. Переорієнтовуючись на інші ринки, насамперед європейський, компанія зіткнулася з потоком відносно дрібних замовлень. Кількість позицій у виробництві десятикратно зросла. Для оптимізації роботи в нових умовах знадобилося розширити застосування ІТ-систем. З кожним роком вони «обростали» новими модулями, які дозволили діджиталізувати весь ланцюжок: від виробництва заготовки до логістики.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Найбільший телеком-оператор України, входить до складу VEON, однією з найбільших телеком-компаній у світі. «Київстар» надає для більш ніж 26 млн своїх клієнтів доступ до послуг на базі сучасних технологій мобільного та фіксованого звʼязку, в тому числі LTE/4G.

Діджиталізація для «Київстару» повʼязана в тому числі з використанням «великих даних». Сьогодні Big Data — частина повсякденної роботи компанії. Вони дозволяють працювати з наявними клієнтами та шукати нових, вибирати кращі локації і багато іншого.

«Київстар» виділяє чотири основні шляхи застосування Big Data: вдосконалення бізнес-процесів (фінансовий скоринг, CRM-система, Sim Check), маркетингові механізми (таргетинг, діджитал-реклама, аналіз комунікацій), аналіз Big Data (look-alike аудиторія, геоаналітика, теплокарта, портрет клієнта, аналітика відео і аудіо), хмарні рішення Azure Stack (раціоналізація витрат, фінансове моделювання, управління «розумним містом» тощо).

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Метінвест Діджитал, як IТ-бізнес-партнер Групи Метінвест, відповідає за комплексну програму цифрової трансформації її бізнесу. Системно впроваджує цифрові ініціативи на підприємствах Групи в Україні, Європі та США.

Проєктний офіс компанії увійшов до топ-10 найкращих PMO України за результатами рейтингу PMO UA Awards 2020 р., проведеного PMI Ukraine Chapter за підтримки Всесвітньої асоціації з управління проєктами.

Метінвест Діджитал — сертифікований партнер Microsoft Gold Partner, SAP Silver Partner, Micro Focus Gold Partner, APC Authorized Partner, Axis Authorized Partner, R&M Authorized Partner, HP Business Partner.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (частина Групи Нафтогаз) — один з постачальників газу для населення, лідер ринку. У 2020 р. компанія здійснила справжню діджитал-революцію в комунальній сфері. У плані онлайн-сервісів ГК «Нафтогаз України» — основний трендсеттер на ринку комунальних послуг, який показує клієнтам можливості і переваги діджиталізації.

Тепер подати заяву на приєднання до компанії можна за кілька хвилин — завантажити форму і фото документів можна на сайті компанії gas.ua або через веб-версію Приват24. Сьогодні компанія обслуговує вже 900 тис. клієнтів, і 80% заявок було подано через онлайн-канали.

Замість черг біля центрів обслуговування — тепер зручні онлайн-сервіси: особистий кабінет, чат-бот, IVR. Послуги онлайн: формування рахунка, оплата, отримання довідок та багато іншого. Також компанія реалізувала обмін даними в електронному форматі з органами соцзахисту: одержувачам пільг і субсидій не потрібно особисто відвідувати УСЗН, щоб повідомити про зміну постачальника і принести довідки. А інтеграція з державними реєстрами речових прав на нерухоме майно допомогла автоматизувати підтвердження права власності на житло для нових клієнтів.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Лідер логістичного ринку, мережа компанії налічує понад 8 тис. відділень і 5 тис. почтоматів по всій Україні.

Для Нової Пошти діджиталізація — можливість дати клієнтам найкращий сервіс: швидкий, простий і зручний. Цифрові сервіси дозволяють мінімізувати контакт клієнта і оператора. Мобільний додаток Нової Пошти вже скачали 10,5 млн користувачів. Він входить до топ-5 найбільш скачуваних безкоштовних додатків. Також компанія розвиває бізнес-кабінет і API. За допомогою діджитал-інструментів клієнти компанії можуть самостійно створити і оплатити посилку, відстежувати її рух, переадресувати, шукати найближче відділення тощо.

У жовтні 2020 р. Нова Пошта стала першою приватною компанією, яка запустила в своїх відділеннях послугу ідентифікації особистості за допомогою електронних документів додатку «Дія». Клієнти, які отримують посилки та грошові перекази у відділенні, можуть надати замість паперових електронні версії паспорта, закордонного паспорта або водійських прав.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Українська автомобільна корпорація (УкрАВТО) — найбільший виробник автомобілів, дистрибʼютор і постачальник сервісних послуг в Україні.

Його діджиталізація почалася з того, що в автомобільних центрах УкрАВТО впровадили систему диспетчеризації сервісних процесів. Це комплексне IТ-рішення, яке дозволяє фіксувати, контролювати і аналізувати всі етапи обслуговування клієнта в автосервісі. Від запису, вʼїзду автомобіля на територію, оформлення ремонту до виконання кожної операції з обслуговування, контролю проведених робіт, паркування автомобіля на клієнтській стоянці і виїзду клієнта на автомобілі з центру.

Це дозволяє компанії бачити реальну ефективність підприємства, кожної ділянки і навіть кожного виконавця і приймати управлінські рішення. А наступним кроком стали мобільний додаток і особистий кабінет клієнта. У ньому збираються дані про автомобіль, історія всіх ремонтів з пробігом і сплаченими сумами, знижками, автоцентрами, використані матеріали та запчастини.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Продукт «Смарт Каса» зробив справжню революцію в діджиталізації роздрібної торгівлі та сфери послуг в Україні. Пристрій «Смарт Каса» — це POS-термінал з сенсорним екраном і вбудованими сканером товарів і принтером для друку чеків.

«Смарт Каса» виявилася універсальним і компактним рішенням для ведення роздрібного бізнесу та організації прийому оплати картами різних банків і платіжних систем в торгово-сервісній мережі. Воно поєднує відразу кілька пристроїв: програмний фіскальний апарат, рішення для автоматизації каси, а також POS-термінал; він дозволяє приймати всі види безготівкових і готівкових розрахунків.

Програмне забезпечення на базі ОС Android також дозволяє автоматизувати програми лояльності і налаштувати їх під потреби конкретного бізнесу. Тобто всі операції невеликого кафе або магазину можна довірити одному компактному і легкому цифровому пристрою.

Топ-25 лідерів діджиталізації — DSnews.ua

Лідер фармацевтичного ринку України за обсягами продажів ліків в грошовому вираженні і найбільший їх експортер: продукція компанії поставляється в 28 країн світу. Щоб утримувати такі позиції і розвиватися, «Фармак» діджиталізує всі виробничі та управлінські процеси.

З 2018 р. компанія проводить всі закупівлі тільки на спеціальному електронному майданчику, економлячи чимало часу і коштів. Також в компанії впроваджена прозора IT-система звітності, бюджетування, планування виробництва, продажів, документообігу, оцінки та навчання персоналу. Сьогодні рівень автоматизації процесів в «Фармак» дуже високий.

«Цифрова трансформація — не модний тренд, а наша реальність. Чим швидше ми переходимо в цифру, тим швидше і якісніше йде робота і розвивається бізнес. Найважливіше тут — комплексний, системний підхід, а не точкові рішення», — говорить IT-директор компанії «Фармак» Денис Крестов.

Додайте свій відгук

Next Post

Адаптація під Байдена. Чому саудівці різко вирішили подружитися з Іраном

Ср Тра 19 , 2021
Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман / Getty Images Оглядач Bloomberg Елі Лейк в своїй колонці пише про переформатування регіональної близькосхідної політики з урахуванням політики нової адміністрації США, і про те, яку загрозу це становить для Ізраїлю. Наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман в кінці минулого місяця простягнув […]