Системи димовидалення: що це?

Пожежа може виникнути в будь-якій будівлі, тому дуже важливо обладнати приміщення надійною системою димовидалення. Вона дасть змогу суттєво знизити збитки в разі виникнення займання. Використання надійної системи димовидалення допоможе захистити персонал. Для кожної будівлі розробляється свій варіант, що враховує всі потреби, особливості та нюанси.

Для чого потрібна система димовидалення?

Обладнати системою димовидалення треба кожну будівлю. Ефективний протипожежний захист дасть змогу:

 • розчистити шляхи евакуації;
 • зберегти здоров’я та врятувати життя людей, уберегти від отруєння чадним газом;
 • запобігти займанню, що може розповсюджуватися через легкозаймисті речовини (в тому числі гази);
 • зменшити температуру всередині осередку займання та прискорити процес гасіння.

Примусовий комплекс системи димовидалення знижує ризики обвалення та скорочує матеріальні втрати. Створити його вам допоможе компанія «Елітпожсервіс». Наявність системи димовидалення передбачено законодавством. Її встановлення обов’язкове в таких будівлях і приміщеннях:

 1. Будинках високої поверховості (від 9 поверхів).
 2. Коридорах, підвалах і цоколях, де постійно перебувають люди.
 3. Прогонах та коридорних прольотах довжиною понад 15 м, не обладнаних віконними отворами.
 4. Торгових пасажах та атріумах.
 5. Складських приміщеннях із висотою стелажів понад 5,5 м, де зберігаються швидко займисті товари.
 6. Будівлі, виготовлені з горючих матеріалів (дерева), де постійно знаходяться люди.
 7. Приміщеннях без вікон (торговельних залах, офісах, вбиральнях).

Для забезпечення належного функціонування системи видалення диму, крім димових заслонів, мають бути передбачені отвори для подачі зовнішнього повітря. Площа цих отворів – на 30% більша, ніж сума площі всіх протидимних клапанів у проєктованій будівлі. Димові заслінки й отвори для подачі повітря відкриваються одночасно та мають бути обладнані пристроями автоматичного та ручного ввімкнення.

Система димовидалення

Основні місця пролягання системи димовидалення

Комунікації для видалення диму розташовуються на всій протяжності коридорів, сходових прольотів та основних шляхів евакуації, монтуються в коридорах довжиною понад 15 метрів, де нема склопакетів, виходів на балкон або лоджію. Додатково обладнання встановлюється в офісах, цехах, торгових залах і місцях постійного перебування людей.

У локаціях, де зберігаються пожежонебезпечні матеріали чи відбувається вибухонебезпечний технологічний процес, кількість точок видалення диму збільшується пропорційно до можливого обсягу продуктів горіння, що виникають під час пожежі.

Додайте свій відгук

Next Post

Запчастини для культиваторів

Пт Кві 12 , 2024
Запчастини для культиваторів відіграють важливу роль у забезпеченні їх ефективної роботи. Культиватори широко використовуються в сільському господарстві та садівництві для обробітку ґрунту перед посадкою культурних рослин. Однак, як і будь-яка інша техніка, культиватори потребують регулярного обслуговування та іноді заміни запчастин для підтримки своєї продуктивності та надійності. У цій статті ми […]