Скільки коштує прописати людину у 2024 році

Скільки коштує прописати людину у 2024 році

Зміна місця проживання – це одна з найбільш популярних послуг. Для того, щоб скористатися цією послугою, слід зібрати необхідні документи та звернутися до найближчого центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Процедура отримання послуги регулюється положеннями Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Слід зауважити, що згідно з цим Законом, реєстрація місця проживання  – це обов’язок кожного громадянина нашої країни. За невиконання цього обов’язку – Ви повинні сплатити штраф.

Скільки ж можна жити в Україні без прописки?

Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадяни мають 30 днів на те, щоб оформити прописку. Відсутність прописки протягом довшого періоду є прямою причиною для складання адміністративного протоколу та накладання штрафу.

Скільки часу доведеться витратити для оформлення прописки?

В Україні оформити прописку можна як офлайн в центрі надання адміністративних послуг, так і онлайн через веб-портал «Дія». Якщо Ви оберете перший спосіб, то це займе у Вас один день плюс час необхідний, щоб зібрати необхідні документи, у «Дії» це займе у Вас декілька хвилин. Також Ви можете купити прописку, тобто скористатися послугами спеціалізованої агенції, спеціалісти якої допоможуть Вам і з житлом і з оформленням документів.

Які документи потрібні для реєстрації місця проживання?

Щоб оформити прописку потрібно зібрати такі документи:

  • Паспорт громадянина України. Для дитини, вік якої не досягає 16 років, потрібно надати свідоцтво про народження.
  • Ідентифікаційний код платника податків.
  • Документ, що підтверджує право на проживання в даному приміщенні. Це може бути право власності, договір оренди і т.д. Якщо ці документи відсутні, прописатися особа може тільки за згодою власника житла.
  • Якщо людина підлягає взяттю на військовий облік, у цьому випадку доведеться пред’явити військовий квиток або документ, який тимчасово його замінює.
  • Квитанція про оплату арбітражного збору.

Скільки ж коштує прописати людину у 2024 році?

Для того, щоб зареєструвати чи задекларувати місце проживання потрібно сплатити адміністративний збір. Оскільки з 1 січня 2024 року в Україні зросте прожитковий мінімум, то зросте і розмір цього збору. Адміністративний збір за реєстрацію місця проживання з одночасним зняттям тепер буде коштувати 45,42 грн. У разі порушення термінів реєстрації Вам доведеться сплатити 75,70 грн. Звичайно, штраф за відсутність прописки не високий, проте слід пам’ятати про свій обов’язок, а також про всі переваги, які Ви отримуєте маючи прописку.

Додайте свій відгук

Next Post

Уход за цветами. Как сохранить букеты свежими надолго

Ср Чер 19 , 2024
Цветы всегда радуют глаз и приносят радость своим обладателям, будь то праздничный букет или композиция, подаренная по особому случаю. Однако, чтобы цветы дольше оставались свежими и красивыми, за ними необходимо правильно ухаживать. В этой статье мы расскажем, как ухаживать за цветами и поделимся советами, которые помогут вам продлить жизнь вашему […]