Олексій Голобуцький: Можливо, Колесніков поспішає з новою партією, знаючи про розвал ОПЗЖ

Про новий партійний проект Бориса Колесникова і його перспективи “ДС” поговорила з політтехнологом Олексієм Голобуцьким

 

Олексій Голобуцький: Можливо, Колесніков поспішає з новою партією, знаючи про розвал ОПЗЖ — DSnews.ua

Олексій Голобуцький/ua.interfax.com.ua

«ДС» Нещодавно Ринат Ахметов і Борис Колесников синхронно дали коментарі ЗМІ, заявивши, що про політику і вже тим більше про створення своєї партії не думають. Буквально через день Колесніков спростував свої ж слова, заявивши, що створює партію. Що означає подібна суперечливість Колесникова?

А.Г. Колесніков зараз не в активній політиці, тому він спочатку заговорив про хокей і все інше, що його більше цікавило. На той момент він так вважав, а потім, мабуть, подумав, що потрібно створити інтригу, і створив.

«ДС» Рінат Ахметов свою заяву спростовувати не став. Однак наскільки він був щирий у відсутності інтересу до політики і нової партії? І що взагалі його сподвигло дати такий коментар, з урахуванням того, що він роками не спілкується з пресою?

А.Г. Він взагалі не спілкується з пресою, а його капітал не дозволяє йому бути в опозиції, він завжди повинен домовлятися з владою, це запорука успіху його бізнесу, як і бізнесу будь-якого іншого олігарха, тому навряд чи відсутність інтересу можна назвати щирим.

Не знаю, що спонукало його на коментар. В Україні є електоральна ніша, десь 25%, яка ніколи не буде голосувати за проукраїнські партії. Для них потрібна нова політична сила, або ребрендинг старої. Якщо запуск такої партії буде успішним, то Ахметов може підтримати проект відкрито.

«ДС» За словами Колесникова, нова партія буде називатися «Україна — наш дім». А ідея полягає в тому, щоб «зібрати кращих людей з усіх сфер: промислового і аграрного сектора, сфери інформаційних технологій, медицини, освіти, соціальної сфери, малого і середнього бізнесу». Наскільки вдалі назва і ідея?

А.Г. Оригінального нічого придумати не можуть, окрім як кальку з російської: вже була в 90-х партія «Росія — наш дім». Назва спірна. Але я не вважаю, що, наприклад, ОПЗЖ — це гарна назва, або «Слуга народу» вдала назва з точки зору маркетингу. Все залежить від того, як буде розкручуватися партія, які особи будуть, які технології будуть використовуватися. «Опозиційний блок», — нормальна назва, але не більше того, це ніяк йому не допомогло. А з приводу ідеї нової партії — вона стара насправді.

«ДС» Якому виборцю буде цікава партія Колесникова? Вона буде боротися за електорат ОПЗЖ і «Слуги народу»?

А.Г. Старий електорат Партії регіонів нікуди не подівся, він трансформується, впадає в ступор, не голосує, але все-таки він є. Плюс ще є і електорат колишньої Компартії, господарників, промисловців. На момент наступних виборів «Слуга народу», як партія влади, буде нести всі відповідні витрати, втративши рейтинг. Звичайно, ситуація буде залежати і від стану справ з Росією, і що на той момент буде відбуватися з економікою. Але якщо з’явиться така партія, яка буде грати в м’який варіант ОПЗЖ, за неї можуть проголосувати.

«ДС» Як поставляться до нового проекту партнера Ахметова на Банковій? Чи можливо, що його запуск узгоджений з Офісом президента? Якщо так, то навіщо це ОП?

А.Г. Можливо, узгоджений. Не варто навіть обговорювати партію, яка буде в опозиції. Колесникову таке не потрібно. Нова політсила матиме статус партії виробничників, міцних професіоналів, в ідеологічному плані стояти на розмитих позиціях.

Найвдалішим для влади буде, якщо з правого боку буде Порошенко, з проросійського флангу буде ось цей новий проект, який як би на об’єднання країни працює, а «Слуга народу» буде по центру. Багато що залежить від того, яка у них буде програма на наступні президентські вибори, як вони збираються їх розігрувати. Якщо Зеленський остаточно піде в патріотичну нішу — одна схема, якщо «слуги» намагатимуться позиціонувати себе і діяти як центристи — це інша схема.

«ДС» Колесников пообіцяв представити нову політичну силу в протягом наступних 30 днів — до чого такий поспіх?

А.Г. Значить, він знає більше, ніж знаємо ми. Цілком можливо, станеться якийсь розвал ОПЗЖ, група Льовочкіна остаточно порве з медведчуківською частиною, яку будуть добивати кримінальними справами. В кінці минулого року і на початку цього було враження, що таки будуть дострокові вибори, гроші почали заходити в проекти. Не знаю, може у них є якась інформація, що будуть дострокові вибори. Але я не бачу ніякої мотивації до цього у влади.

Додайте свій відгук

Next Post

Як Україна буде діставати злочинців з РФ і ОРДЛО без Інтерполу — думка юристів

Ср Тра 19 , 2021
Про те, як складеться практика застосування “закону про заочне засудження”, “ДС”поговорила з партнером АТ “AS Legal” Діаною Яковлєвої та керівником юридичної компанії Riyako & Partners Євгеном Ріяко   В Україні прийняли закон про заочне засудження / УНІАН «ДС» За словами представників ГПУ, закон про заочне засудження, прийнятий 27 квітня , […]