Будівельна афера на Жмаченка, 20, під прикриттям церкви: кияни VS забудовник

Земельна ділянка у 4,24 га на вул. Генерала Жмаченка, 20 (кадастровий номер 8000000000:66:094:0019) належить місту Києву та була надана в оренду релігійній громаді «Євангельська церква «Християнська надія» у 2004 р. з чітким цільовим призначенням – реконструкція, експлуатація та обслуговування духовно-благодійного центру. Релігійна громада володіє недобудованим радянським спорткомплексом та повинна була його реконструювати протягом трьох років.

Будівельна афера на Жмаченка, 20, під прикриттям церкви: кияни VS забудовник — DSnews.ua

Але за цілих 16 (!) років оренди реконструкція так і не відбулась, проте почалися спроби разом з компанією “Інтергал-Буд”, яка належить екс-регіоналу та нардепу Володимиру Зубику, почати тут будівництво житла, що також є прямим порушенням умов договору оренди. Адже він зобов’язує використовувати ділянку суто за цільовим призначенням.

На ділянці почала з’являтися техніка, орендар з порушеннями отримав містобудівні умови та обмеження, які відкривають дорогу незаконному будівництву, тож депутати Київської міської ради нарешті почули звернення місцевих жителів та підготували проєкт рішення про розірвання договору оренди з «Християнською надією» та надання ділянці статусу парку. Це рішення було ухвалено 24 вересня 2020 р.

Але вже після цього Держана архітектурна-будівельна інспекція, яка не вилазить з корупційних скандалів, таки видала дозвіл на будівництво житла. Будівництво у парку!

Назва проєкту оригінальна – “Завершення будівництва духовно-благодійного комплексу з пристосуванням під багатофункціональний комплекс на вул. Генерала Жмаченка, 20, у Дніпровському районі м. Києва”(ІІ черга).

  • Замовник – “Християнська надія”.
  • Генпідрядник – ТОВ “Інтергал-Буд”.
  • Вид будівництва – нове будівництво.
  • Тип об’єкта – Код ДКБС:1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови.

Після втрати земельної ділянки, пастор «Християнської надії» та управлінці «Інтергал-Буду» почали розвивати тезу про те, що тут планується будівництво «Містечка добра» – реабілітаційного центру, а якісь недобрі мешканці чи конкуренти намагаються зірвати ці «благодійні» плани!

Але чомусь ніхто не хоче показати реальний проєкт. А з дозволу на будівництво зрозуміло, що церква – лише ширма й тут планують будувати величезний ЖК. Публічно пастор відповіді на питання про проєкт уникає: «говорити щось рано», «не готові презентувати», «як буде Богу угодно» та щось на кшталт цього.

На звернення громадян та адвокатів «Християнська надія» не надає проєкт, ніяких громадських обговорень не відбувалось, але нам вдалося отримати ймовірний генплан будівництва. На ньому 9 свічок від 10 до 27 поверхів (25 житлових та 2 стилобату). А площа лише однієї черги, згідно дозволу, майже 47 тис. кв. метрів! Причому найбільший будинок стоїть саме на місці основного соснового лісу.

Будівельна афера на Жмаченка, 20, під прикриттям церкви: кияни VS забудовник — DSnews.ua

В своєму останньому дописі пастор церкви говорить про те, що «ліс зберегла тільки «Євангельська Церква «Християнська надія». Зберегла для того, щоб продати забудовнику? Й це не єдина маніпуляція.

Церква розвиває думку про незначну частину зелених насаджень на ділянці. Але за допомогою сервісів Google-карт це легко перевірити. Дерева та кущі займають більше двох гектарів! Тож навіть згідно закону така площа – це вже парк.

Й абсолютно незрозуміло, як парк, доступний для всіх киян, заважає творити добрі справи? Адже «Християнська надія» володіє будівлею в 11 тис. кв. м! Яка наполовину пустує, а подружжя, яке приходило до нас на толоку, жалілося, що не знайшло там допомоги для дитини-інваліда. Більш того, всередину церква не пускає працівників ДСНС на проведення перевірок під приводом того, що будівля не експлуатується! Хоча у той же час проводить тут богослужіння.

Будівельна афера на Жмаченка, 20, під прикриттям церкви: кияни VS забудовник — DSnews.ua

Й головне – «Християнська надія» постійно використовує тезу про те, що якійсь рейдери планують відібрати землю. Але церкві ця ділянка не належала й не належить, а була лише в оренді. Це земля киян, які хочуть, щоб тут був парк й відстоюють це рішення. Адже лише статус парку може вберегти її від забудови будь-якою компанією.

На жаль, за 16 років ділянка за парканом без належного догляду церкви перетворилася на смітник, там навіть оселилися безхатченки. Тому люди не стали чекати, коли комунальні служби знайдуть можливість тут прибрати, а сам почали наводити лад.

Будівельна афера на Жмаченка, 20, під прикриттям церкви: кияни VS забудовник — DSnews.ua

Більше сотні мешканців будинків навколо на початку квітня вийшли на толоку, зібрали більше 250 мішків сміття, вивезли шість машин гілок та сухостою, встановили таблички та урни. Раніше вже був змонтований спортивний майданчик, а днями люди висадили нові дерева та встановили пам’ятний знак загиблому воїну АТО.

Будівельна афера на Жмаченка, 20, під прикриттям церкви: кияни VS забудовник — DSnews.ua

27 квітня Алея пам’яті Олександра Звінника була урочисто відкрита. Це наш сусід, який навчався в школі поряд та загинув у 23 роки при виконанні бойового завдання. Він захищав Україну від зовнішнього ворога, ми – боронимо від внутрішнього свавілля.

Наша боротьба ще триває. Забудовник через формального позивача «Християнську надію» намагається відмінити рішення про створення парку через Господарський суд м. Києва. «Інтергал-Буд» має великі гроші та зв’язки у владі. Але громада не збирається здаватися! Ми знову й знову будемо виходити на мітинги та вимагати від суду прийняти законне рішення!

Раніше ЗМІ повідомляли як скандальний забудовник, зе-депутат Андрій Стріхарський віджимає землю державного підприємства в Києві під забудову

Додайте свій відгук

Next Post

Чому Медведчук під домашнім арештом, а не в СІЗО — версії експертів

Ср Тра 19 , 2021
Андрій Золотарьов, керівник Центру “Третій сектор” Андрій Золотарьов / УНІАН Печерський райсуд Києва відправив Віктора Медведчука під домашній арешт, і одні традиційно шукають в цьому «зраду», інші сурмлять про «перемогу». У нас, звичайно, убогий суд, але це суд, а не інквізиція. Суд, як би там не було, припускає змагальність у […]