Підсвічування є не лише способом забезпечення комфорту проживання, а й одним з найпривабливіших видів оздоблення натяжних стель. Збираючись замовляти натяжні стелі в Житомирі, власники помешкань все частіше надають перевагу цікавим дизайнам, де освітлення відіграє водночас функціональну та декоративну роль. З огляду на тип та розміщення освітлювальних пристроїв на стелі, можна досягти м’яких переливів світла, створити незвичайну гру світла й тіней, розподілити приміщення на умовні зони, застосувавши різні за виглядом та характеристиками світла пристрої. На кухні підсвічування додасть зручності при приготуванні страв. У спальні, змінюючи яскравість й колір світла, вдасться налаштовувати себе ввечері на спокійний сон, а вранці – на легкий перехід від сну до нового активного дня.
Які існують варіанти підсвічування натяжної конструкції та які їх особливості?
Для підсвічування можуть використовуватися люстри, точкові світильники, світлодіодні стрічки та люмінесцентні лампи. Кожен з цих приладів може відігравати роль основного освітлення, чи бути складовою частиною комбінованої системи. Вибір здійснюється залежно від потреб в освітленні та характеристик пристроїв:
- Люстри. На відміну від люстр для тинькованої стелі, для натяжних полотен це обладнання підбирається за окремими параметрами. ПВХ-плівка чутлива до перегрівання, й може розплавитися та вкритися плямами під його впливом. Тому найкраще обирати люстру з галогенними або світлодіодними лампами, які не нагріваються. А коли планується використовувати лампочки розжарювання, доцільно обрати люстру з захисним екраном та плафонами, спрямованими вниз або вбік, щоб запобігти пошкодженню полотна.
- Точкові світлодіодні світильники. Це невеличкі за розмірами прилади, з одним чи кількома світлодіодами. Оскільки такі лампи не нагрівають поверхню, натяжна конструкція буде захищена від появи пошкоджень. Точкові світильники можна встановити разом з люстрою, щоб вони слугували додатковим освітленням, або ж зробити їх основним джерелом світла, рівномірно розташувавши по всій площині.
- Світлодіодні стрічки. Вони можуть монтуватися як під покриттям, так і за лінією стику стін та стелі. Ефектний вигляд має підсвічування за периметром – контурне або «паряще». Для встановлення натяжних стель з таким підсвічуванням у приміщеннях з підвищеною вологістю (ванна кімната, басейн) застосовують спеціальні водонепроникні стрічки. Оскільки яскравість від світлодіодів відносно невелика, стрічки виконують функцію додаткового підсвічування.
- Люмінесцентні лампи. Вони представлені широким асортиментом кольорів, й красиво підсвічують натяжні стелі. Але порівняно з попередніми видами їх монтаж складніший. Для кожної з ламп виготовляють короб з гіпсокартону, куди вставляється корпус лампи. Після монтажу всіх коробів натягується матеріал стелі. Необхідно зважати, що приховане встановлення таких ламп викликає незручності у разі перегоряння – для заміни необхідно зняти полотно.
Читайте також:
Перелік приладів, їх характеристики – колір та інтенсивність світла, зовнішній вигляд, розміри, обираються на стадії планування дизайну стелі. Матова, глянцева чи сатинова стеля разом з освітлювальними приладами складатимуть гармонійну композицію, яка створить затишну атмосферу у приміщенні.