Перевага медичного центру DeltaMed https://delta-med.com.ua/directions/urologiya/ – це ізраїльська якість діагностики та лікування за доступними цінами. Мета медичного центру – це швидка, точна, доступна діагностика та лікування пацієнта за сучасними міжнародними протоколами.

Причини
До розвитку урологічних хвороб можуть призвести такі фактори:
- інфекції. Патогенні мікроорганізми потрапляють до органів сечовидільної системи ззовні або інших органів тазової області. Ризик зараження підвищується за слабкого рівня гігієни, невпорядкованих статевих контактах, різних медичних маніпуляціях, стійких хронічних запаленнях.
- Ослаблення імунної системи. Падіння захисних сил організму дає «зелене світло» найрізноманітніших інфекційних процесів, у тому числі урологічних.
- Малорухливий спосіб життя. Порушується кровообіг в органах тазу, виникає застій крові, лімфи, що створює сприятливе середовище для патогенних процесів.
- Погане харчування, постійні стреси – послаблюють імунітет, утворюють дефіцит харчування.
- Переохолодження. Різка зміна температур може спровокувати гостре запалення та загострення вже наявних хронічних процесів.
- Несприятлива спадковість. Ряд захворювань передається у спадок.
Симптоми урологічних захворювань
Урологія займається лікуванням всіх органів сечовидільної системи та зовнішніх статевих органів у чоловіків. Прояви захворювань при цьому багато в чому схожі, тому потрібна ретельна діагностика.
Перелік симптомів:
- дискомфорт при сечовипусканні – свербіж, печіння, різь, болючість;
- болі в зонах проекції сечовидільних органів – в області попереку, живота, статевих органів (можуть бути тягнуть, ниючий, різкий, колючий);
- наявність сторонніх включень у сечі – крові, слизу, гною;
- часті позиви до сечовипускання, іноді помилкові;
- поява висипань і почервоніння на зовнішніх статевих органах;
- неприємні відчуття під час статевого акту;
- ослаблення потенції у чоловіків
Основні види урологічних захворювань
Серед загальної маси урологічних патологій слід виділити дві основні групи: загальні та специфічні. Загальні урологічні захворювання характерні для обох статей, але через особливості будови сечовидільної системи найчастіше виявляються у жінок. Найпоширеніші у цьому списку:
- пієлонефрит – неспецифічне запалення бактеріальної природи з ураженням чашок, балій та паренхіми нирок (співвідношення жінки/чоловіка – 6:1);
- цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура (жінки/чоловіки – 30:1);
- уретрит – запалення стінки сечівника (у обох статей зустрічається приблизно однаково);
- енурез (нетримання сечі) – носії захворювання найчастіше діти (90% випадків), а також люди похилого віку старше 65 років (63% з них – жінки);
- мочекам’яна хвороба.
У чоловіків зустрічаються такі хвороби:
- простатит;
- гіперплазія простати;
- баланопостит;
- фімоз та парафімоз;
- різні варіанти гіпоспадії (діагностують та лікують переважно у дитячому віці).
Окремо варто виділити онкологічні захворювання, які здатні вражати будь-яку ділянку сечостатевої системи: нирки, сечовий міхур, простату (у чоловіків).
Лікування урологічних захворювань
Методи терапії підбирають лише після ретельної діагностики та з’ясування причин захворювання. В арсеналі лікарів-урологів числяться консервативні методи (медикаментозне лікування, фізіотерапія) та хірургічні втручання.
Застосовуються такі групи лікарських засобів:
- знеболювальні – знімають больовий синдром;
- протизапальні – усувають ознаки запалення (підвищення температури, гіперемію);
- діуретики – покращують відтік сечі та запобігають її застійу;
- антибіотики місцевої та системної дії – діють безпосередньо на інфекційного збудника;
- засоби для покращення мікроциркуляції крові – стимулюють крово- та лімфоток, покращують харчування та оксигенацію тканин;
- імуностимулятори та імуномодулятори – необхідні для зміцнення імунної системи;
- вітамінні препарати – невід’ємні учасники різноманітних біохімічних процесів у організмі.
Фізіотерапія посилює дію лікарських препаратів, прискорює загоєння тканин після операції, підвищує захисні та регенеративні здібності організму. Затребувані методи:
- електрофорез – стимулює обмінні процеси, прискорює доставку лікарських засобів до зони впливу;
- магнітотерапія – покращує харчування та оксигенацію тканин, запускає відновлювальні процеси;
- ампліпульс – покращує кровопостачання, має протизапальний, знеболюючий ефект;
- лазерне випромінювання (зокрема ВЛОК) – усуває основні ознаки запалення;
- лазерно-вакуумний масаж – відновлює циркуляцію крові, запускає процеси регенерації.
Хірургічне втручання використовують при фізичних травмах, онкологічних захворюваннях, наявності вроджених дефектів, хронічних запалень із рубцюванням тканин та утворенням некротичних ділянок. Операція є крайнім засобом і застосовується лише тоді, коли консервативна терапія неспроможна усунути проблему.
Читайте також:
Серед затребуваних хірургічних процедур можна виділити:
- операції усунення нетримання сечі – імплантація штучного сфінктера, слінгові операції;
- хірургія нирок – нефростомія, нефроектомія;
- трансплантація нирок;
- хірургія сечового міхура – цистостомія (троакарна, відкрита);
- реконструктивні операції після видалення сечового міхура тощо.
Довідка! Багато видів операцій проводять методами ендоскопії та лапароскопії – з мінімальним ушкодженням тканин. Використання спеціальної техніки усуває ризик кровотеч, значно скорочує реабілітаційний період, демонструє естетичніший зовнішній вигляд і мінімум шрамів.
Чимала частина урологічних операцій пов’язані з корекцією органів чоловічої статевої системи. Серед них:
- хірургічне усунення гіпоспадії з відновленням недостатньої частини уретри;
- циркумцизіо (обрізання) – з релігійних причин чи усунення фімозу статевого члена;
- хірургія простати;
- судинна хірургія під час лікування варикоцеле тощо.
Профілактика
Для запобігання хворобам сечостатевої системи достатньо дотримуватися наступних рекомендацій:
- Ретельно дотримуйтесь правил інтимної гігієни – щоденні підмивання теплою водою та зміна нижньої білизни є обов’язковою нормою для підтримки здоров’я сечовидільної та статевої систем. Щоб не порушувати кислотно-лужний баланс слизових тканин, користуйтеся спеціальними засобами інтимної гігієни з гіпоалергенним складом.
- Не допускайте переохолодження – одягайтеся за погодою, особливу увагу приділяйте області попереку.
- Носіть одяг, що дихає, не втягуйте область таза вузькими джинсами і жорсткими поясами – порушення струму крові провокує кисневе голодування тканин.
- Дотримуйтесь здорового раціону харчування – регулярне заповнення потреби організму в поживних та біологічно активних речовинах є необхідною умовою для нормальної роботи. При схильності до урологічних захворювань із раціону слід виключити гостру та копчену їжу, алкоголь.
- Практикуйте помірні фізичні навантаження – вони запобігають застою крові в органах тазу.
- Утримуйтесь від невпорядкованого статевого життя, особливо з незахищеними статевими контактами. Відмова від презервативів при сексі з малознайомим партнером може призвести до неприємних наслідків.
- Регулярно заповнюйте водний баланс організму – нестача води сприяє застою сечі, активному розвитку інфекційних збудників та збою мінерального обміну з утворенням каменів. Добова норма для дорослої людини в середньому становить 1,5-2 літри чистої негазованої води.
- Намагайтеся уникати тривалих стресів та фізичних навантажень – робота на знос послаблює захисні сили організму.
- Регулярно проходьте профілактичні огляди з повним набором лабораторної та інструментальної діагностики – це дозволить виявити патологію на ранніх стадіях та призначити відповідне лікування.
- При схильності до захворювань сечовидільної системи періодично приймайте рослинні уросептики – профілактичні препарати на основі фітозбору. Вони м’яко відновлять роботу системи виділення, зміцнять імунітет і запобігають розвитку інфекції.
І, найголовніше, вчасно лікуєте будь-які запальні процеси в організмі. Недоліковані захворювання здатні стати джерелом хронічних запалень, у тому числі органів сечостатевої системи. Щоб не допустити серйозних ускладнень, своєчасно звертайтеся до лікаря та не лінуйтесь пройти повний курс лікувальних заходів.