
Зміст:
- Вибираємо тип двигуна бензогенератора
- Виявляємо відмінності генераторів
- Визначаємось із фазністю
- Оцінюємо робочі характеристики
4.1. Потужність , як основний параметр
4.2. Безперервність роботи
4.3. Вага - Звертаємо увага на опціональні можливості бензоелектростанцій
5.1. Пускове пристрій
5.2. AVR
5.3. Охолодження
Перед тим як вибрати та купити бензогенератор рекомендується чітко оцінити заплановане навантаження на пристрій – які будуть прилади, що працюють з використанням електричного струму, наприклад, якщо це опалення то варто врахувати достатньо потужні прилади такі як електроконвектор. Важливі їх номінальну потужність та фазність підключення. Це два основні фактора , які будуть впливати на первинний підбір потрібного Вам бензогенератора . Інформація про номінальну потужності можна знайти в технічній інструкції електроприладу або на його корпусному шильде .
Вибір бензиновий електростанції залежить від кількох факторів. Насамперед, це звичайно визначення типу її двигуна, безпосередньо генератора та фазності, а потім наступний підбір моделі за певними характеристиками та показниками.
Вибираємо тип двигуна бензогенератора
У всіх моделях бензинових генераторів встановлюється ДВЗ. За своїм принципом роботи він може бути двох – або чотиритактним.
Двотактний мотор простіше у пристрої і застосовується на менш потужних пристроях . Величезним плюсом у його використанні є можливість легкого запуску за низьких температур. До того ж, він економічний у витраті палива та вкрай невибагливий в експлуатації. Чотирьохтактний двигун використовується на агрегатах, призначених для тривалої роботи (по 5-10 годин ) або цілодобовою роботи. Його досить складно , а часто просто неможливо , завести в мороз, але він є більше потужним і не вимагає приготування спеціальних масляно- бензинових сумішей для своєї роботи.
Крім тактності , двигуни можуть відрізнятися кількістю циліндрів , матеріалом виготовлення циліндрового блоку та розміщенням клапанів . Найменш стійкі та мають менший ресурс моделі з алюмінієвими циліндровим блоком та розташованими збоку клапанами. Вони є самими дешевими і мають малим запасом робітника часу . Такі агрегати знаходять широке застосування у вигляді переносних міні електростанцій для роботи під час періодичних виїздів на природу, у рибалок , мисливців та туристів , тобто скрізь , де потрібно поєднання легковагості , мобільності , компактності та невеликий сили.
Більше великоваговими , дорогими та потужними , з великим моторесурсом будуть чавунні двигуни з боковим розташуванням клапанів . Такі моделі знаходять застосування при організації систем енергозабезпечення невеликих дачних будиночків і будівель , коли є невелика кількість точок електроспоживання . Вони ідеально підійдуть для сезонного використання , протягом всього дачного періоду або для використання при періодичних , короткочасних (не більше 4-6 годин ) перервах у мережевому електропостачання . Також вони знаходять широке застосування при оснащенні геологорозвідувальних партій, дорожньо-будівельних ділянок та ресурсо-добувних вахт, що працюють у польових умовах за відсутності централізованого електричного постачання.
Найбільш продуктивні , потужні та дорогі агрегати забезпечені чотиритактним двигуном з чавунним блоком циліндрів та верхнім розташуванням клапанів . Вони відрізняються високим моторесурсом (до 3000 годин і більше ) робить їх гідними конкурентами дизельних станцій . Такі моделі встановлюють за необхідності організації енергозабезпечення великих заміських будинків та котеджів як для сезонного використання , так і для цілорічного.
Виявляємо відмінності генераторів
Безпосередньо самі генератори в бензинових електростанціях можуть бути двох видів , це потрібно знати раніше чим вибрати бензогенератор :
- асинхронний ( більше стійкий до дії підвищеною вологості та забруднення , дешевше за вартістю і найбільш прийнятний для роботи з приладами, що мають активну навантаження , тобто що характеризуються незмінними струмовими показниками під час запуску.)
- синхронний ( може витримувати багаторазові пускові перевантаження , але відрізняється більше складним пристроєм та високою вартістю . Він незамінний для роботи з індуктивними електроспоживачами – зварювання, насос, компресор).
Також слід відзначити , що зустрічаються як щіткові , так і безщіткові види генераторів . Останні невибагливі в експлуатації та вимагають менших витрат на технічне обслуговування .
Визначаємось із фазністю
Наступним кроком буде вибір генератора залежно від фазності . Генератор може бути одне або трифазним.
Вибір буде залежати від типу джерела електроспоживання у будинку. Якщо в наявності тільки електроінструменти, холодильники, телевізори та праски, то логічно придбання однофазного апарату .
У тому випадку , якщо доведеться працювати з багатоконфорковими печами, зварюванням або насосами, то об’єктом вибору має стати трифазна модель. За наявності і тих , і інших споживачів купувати потрібно генератор з трьома фазами, або два бензогенератори з різною фазністю .
Якщо підключаються однофазні електроспоживачі до трифазного генератора, рекомендується пам’ятати і стежити , щоб загальна навантаження на кожну із фаз не перевищувала потужності генератора, інакше неминучий його перегрів та поломка.
Оцінюємо робочі характеристики
Черговим просуванням у виборі потрібного генератора буде оцінка параметрів та технічних характеристик представлених моделей та підбір іменний тієї, яка підходить під потрібні умови .
Потужність , як основний параметр
Що ж ми оцінюємо ? Насамперед , це , звичайно, потужність генератора. Її має вистачити, щоб забезпечити потрібне кількість електроенергії .
Перед прийняттям остаточного рішення про купівлю генератора, шляхом нескладного підрахунку визначте рівень електроспоживання у місці запланованого використання . Як правило, всі установки диференціюють за потужністю :
- 0,35 до 1,5 кВт – достатньо для переносного мобільного використання,
- 2-6 кВт – вистачає при забезпеченні електроенергією невеликого дачного будиночка,
- до 15 кВт – такі бензогенератори стануть у нагоді , якщо планується використовувати їх для дому середніх розмірів , частіше в сезонному ритмі,
- від 20 кВт – логічний вибір генераторів з подібною потужністю для котеджів та заміських будинків зі усіма благами цивілізації .
При порівнянні моделей за цим параметром зверніть увага , щоб воно проводилося за значенням номінальною потужності , а не по її максимальному вихідному показником , оскільки робота в межах останнього можлива лише кілька хвилин , а то й секунд. Номінальні значення зазвичай вказуються на шильдику або в технічній інструкції бензогенератора .
Безперервність роботи
Ця характеристика визначає можливе час роботи бензоелектростанції без дозаправки палива . Її показники безпосередньо залежать від розмірів бензобака та інтенсивності навантаження на генератор. Чим більше електроприладів підключено , тим вище витрата палива , отже , час до наступної заправки скорочується .
Як правило, моделі з потужними двигунами оснащуються паливним баком на 20 літрів і більше , що дає їм до 10-15 годин безперервний роботи . Це буде оптимальним варіантом при постійному цілорічний стаціонарному використання . А у бензинових міні електростанціях цей показник може бути 1-3 години , що цілком достатньо при екстрених відключення енергії або в умовах польового використання .
Вага
Облік цієї характеристики, як правило, критичний для мобільних мініелектростанцій , так як одним з основних їх переваг є простота транспортування . Модель у 70-80 кг принесе мало радості тим, кому її належить часто переносити з місця на місце .
Саме тому особливе увагу на цей показник слід звертати , якщо ви вибираєте агрегат для поїздок за місто або використання у туристичних походах. Але у випадку придбання бензинового електрогенератора для постійного стаціонарного використання великий вага є невід’ємною частиною значною продуктивності , заради якої , власне , і ці моделі і вибираються .
Звертаємо увага на опціональні можливості бензоелектростанцій
Далі ми розглянемо деякі технічні особливості бензинових генераторів , що впливають на роботу даних агрегатів , а, отже , і на вибір товару .
Пусковий пристрій
Це пристосування може бути механічним (ручним) або електричним .
Стартери з ручним запуском найбільш поширені через простоту свого пристрої , безвідмовності та невибагливості . У свою чергу наявність електропуску дозволяє суттєво спростити роботу з агрегатом, зробити її комфортною , а при необхідності – і повністю автоматизованою .
Наприклад , при відключенні мережевого електрики запуск генератора, як резервного джерела енергії , буде проводитися самостійно , без втручання людини , так само, як і вимкнення його при відновленні основного електрозабезпечення .
Електростартер крім іншого дає можливість використовувати пульт дистанційного управління .
AVR
цією абревіатурою прийнято позначати автоматичну систему стабілізації напруги. Вона дозволяє підтримувати вироблювану потужність на постійному рівні поза залежно від коливання напруги через підключення або відключення електроспоживачів . Наявність такого пристрою в тій чи інакший моделі є показником її свого роду «класності».
Охолодження
Як правило, усі бензогенератори мають пристрої охолодження генератора для захисту від перегріву . У моделях з високою номінальною потужністю воно може бути водяним , але частіше всього для адекватного охолодження буває достатньо повітряного типу .
При виборі такого агрегату необхідно завчасно визначитися з місцем його встановлення, оскільки воно повинно відповідати певним вимогам щодо обсягу циркулюючого повітря та температурного режиму. У цьому плані моделі з повітряним охолодженням більше вимогливі та чутливі до умов навколишнього середовища .