Для ремонту у приміщенні, в тому числі й обробку стелі, власник розраховує на певну суму. Найчастіше оздоблення перекриттів передбачає встановлення натяжних стель − з ними уже за кілька годин стеля буде цілком готова. На натяжний потолок ціна може бути різною – на це впливає чимало факторів. До них відноситься вартість полотна, профілю й додаткових компонентів, оплата роботи спеціалістів. При цьому значну частину з кошторису «займає» саме ціна полотна. Щоб приблизно з’ясувати, у яку суму обійдеться натяжна конструкція, слід ознайомитися з особливостями кожного з видів покриття – як в плані її вартості, так і в плані естетичних рис та утилітарних властивостей. Правильно підібравши матеріал для виготовлення натяжної системи, вийде вписатися у виділений бюджет та отримати бажані результати. Й навіть просте полотно буде прикрасою інтер’єру, якщо проявити творчий підхід.
Як характеристики матеріалів відображаються на ціні конструкції?
Вартість оздоблення відрізняється, залежно від таких особливостей полотна:
- Вид матеріалу. Для створення натяжної системи може застосовуватися ПВХ-плівка чи текстиль з поліестерових волокон, просочений поліуретаном. Плівка коштує менше, порівняно з тканинними покриттями. Крім бюджетної вартості, серед її плюсів – стійкість до вологи, захист від затоплень, широка колірна палітра та асортимент фактур, простота в догляді. Текстиль обирають, коли важлива здатність полотна пропускати повітря, а також придатність до оновлення вигляду – стелю з нього можна перефарбовувати акриловими або латексними фарбами у будь-які тони.
- Фактура. Найдоступніша за ціною плівкова матова стеля, глянцеві та сатинові аналоги будуть дорожчими. Тканинні полотна представлені лише матовою фактурою, або з незначним сатиновим блиском. Матові варіанти підходять до усіх стилів інтер’єру – від розкішного бароко до сучасного мінімалізму. На них не помітні шви, якими частини скріплюються між собою, якщо оформлюється велика за площею кімната. Але при низьких перекриттях така фактура здатна візуально ще більше забрати висоти. Для невисоких приміщень вдалим вибором стане глянцева стеля, яка оптично врівноважить пропорції. Щоб вона не зробила атмосферу в кімнаті занадто яскравою, доцільно всі інші складові інтер’єру підібрати у більш стриманому виконанні, без зайвого блиску та надмірної кількості декору.
- Оздоблення. Однотонне покриття обійдеться у меншу суму, ніж з фотодруком. Такий варіант сподобається і любителям лаконічного дизайну, і тим, кому до вподоби оригінальні рішення. У другому випадку однотонний матеріал слугує тлом для помітної люстри, цікавого світлодіодного підсвічування або композиції з точкових світильників. На ньому також гарний вигляд має перфорація. Надруковані зображення можуть займати всю площу покриття чи лише частину – все залежить від смаків мешканців.
Поряд зі специфікою матеріалів, різниця в ціні пов’язана і з якістю полотен, країною походження. Сертифікована матова плівка від європейських виробників вже буде дорожча за глянцеву, але від маловідомого постачальника, оскільки її в ціну закладена підвищена якість. А на якості економити не варто – це може закінчитися недовгим експлуатаційним терміном конструкції, чи навіть шкодою для здоров’я жителів приміщення.